O mieście
Turystyka
Kultura, rozrywka, sport
Katalog firm
Ważne miejscaOrganizacje pozarządowe
Mapa Serwisu

Rada Miasta

Urząd Miasta

e-Urząd

Co i jak załatwić w UM

Zamówienia publiczne

Gospodarka przestrzenna

Gospodarka terenami

Projekty unijne

Ochrona środowiska

Oferta inwestycyjna

Nasze wydawnictwa

 

Plan miasta


Plan Miasta
Pruszcz Gdański, 21  września  2014  roku
 
Strona Główna | Ogłoszenie - treść |
 
 
Data publikacji: 2011-07-14
 

Prymusi z Pruszcza

Pruszcz Gdański może być dumny ze swoich tegorocznych maturzystów. W I LO w Pruszczu Gdańskim egzaminu dojrzałości nie zdał tylko jeden uczeń na 136 maturzystów. Jest to zasługą kadry nauczycielskiej, samych uczniów ale także dodatkowej godziny matematyki od Urzędu Miasta.

Procent zdawalności w „jedynce” z obowiązkowych przedmiotów był wyższy od średniej w województwie(75%) i wyniósł aż 98,2 %. Na 136 osób jedna osoba poległa na matematyce, którą w tym roku - po 25-letniej przerwie - po raz drugi zdawali wszyscy abiturienci. Średni wynik z egzaminu matematycznego w LO nr 1 to 64,93 %, gdy w województwie to tylko 57,55%. Język angielski i język polski w części pisemnej zdało 100 % uczniów. W części ustnej z języka polskiego nie powiodło się jednej osobie i zdawalności wyniosła 99,27%.

- Na tak wysoki wynik w LO nr 1 na egzaminie maturalnym złożyło się kilka czynników. Wielki ukłon w stronę Burmistrza Janusza Wróbla, który przydzielił dodatkową godzinę matematyki dla wszystkich uczniów. Była to strategiczna decyzja. Podstawową siatką godzin nie da się przygotować trzecioklasistów w pełni do egzaminu dojrzałości – mówi Dyr. Jarosław Karnath z ZSO i LO nr I w Pruszczu Gdańskim. Trzeba jednak pamiętać, że dodatkowe godziny to najważniejsze, ale tylko jedno z narzędzi, które umożliwiło osiągnięcie wysokich wyników na maturze.

- Sporą pomocą były też dwugodzinne spotkania, organizowane co drugą sobotę, na których uczniowie rozwiązywali dodatkowe zadania – mówi Jerzy Kulka, Zastępca Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. – Tradycją w szkole jest organizowana w maju , na koniec drugiej klasy , obowiązkowa próbna matura, która odbywa się na wzór tej oficjalnej, ze wszystkimi procedurami. To pomaga uczniom oswoić się z realiami panujących na egzaminie. Z drugiej strony wylewa im na głowę kubeł zimnej wody i pokazuje braki w wiedzy.

Wysoki poziom kształcenia w ZSO i LO nr I potwierdzają także wyniki państwowego egzaminu gimnazjalnego. Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, uzyskali z egzaminu humanistycznego wyniki znacznie przekraczające średnią wojewódzką, a także miejską i powiatową.
Co ciekawe, ponad połowa z nich wybiera dalsze kształcenie w LO nr 1.

ZSO i LO nr I to nie tylko najwyższy poziom nauczania, ale także tradycja. 1 października szkoła obchodzić będzie 60-lecie.

 

 


Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim
ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel.  +48 58 775 99 21 fax. +48 58 682 34 51
mail: urzad@pruszcz-gdanski.plProjekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego p.n.: "Budowa Zintegrowanego Systemu Informatycznego Urzędu Miasta Pruszcz Gdański - etap I